Będziemy mieli w Polsce kolejny konflikt, kolejny podział i kolejną wojnę domową. Tym razem poszło o szczepionki. I o epidemię odry, która została do Polski przywleczona, ale nie można zbyt głośno mówić, przez kogo została przywleczona, bo wywoła to ogólną niechęć do pewnej grupy narodowej. Trzeba się w związku z powyższym szczepić bez żadnej kontroli i bez refleksji albo zdaniem przeciwnego obozu w ogóle nie wolno się szczepić, a epidemii żadnej nie ma i nie będzie. Cyrk.

Po co przy tak poważnym problemie konfliktować ludzi? Kto w tym bierze udział? Czy naprawdę nikt nie jest zainteresowany finansowo tym problemem? Czy na pewno można rezygnować z niektórych szczepień? Czy nie należałoby prowadzić drobiazgowej kontroli szczepionek, szczepień i ich konsekwencji? Naukowcy podobno zajęli już dawno temu jednoznaczne stanowisko w sprawie szczepionek, ale kto może ufać naukowcom po odkryciach skrajnie różnych efektów picia krowiego mleka, spożywania syntetycznych witamin, masła czy słodzików. A niespożywanie mięs? Czy nie należałoby karać za wymuszanie na ludziach wegetarianizmu? Brak odpowiednich składników w jedzeniu może szczególnie u dzieci wywołać nieodwracalne skutki, a z kolei wiadomo jest od dawna, że tylko mięsa zabezpieczają wszystkie potrzeby człowieka.

Wkrótce wojna szczepionkowa może się połączyć z wojną polityczną, chociaż nie wyobrażam sobie ministra zdrowia, który rezygnuje z możliwości nadzoru i przymusu w kwestii szczepień. Wolność dla partii rządzącej jest tylko hasłem. Opozycja za to musi się szczepić z wielu powodów, ale najważniejszym jest wścieklizna.

Piotr Tomski

Jedna uwaga do wpisu “Szczepionkowa wojna

  1. W kwestii DOBROWOLNOŚCI (!!!), a nie zakazu szczepień wypowiedziała się w sejmie Justyna Socha. Kapitalna wypowiedź, merytoryczna, rzeczowa, spokojna. Dziwię się, (a może to nie takie dziwne w świetle interesów koncernów?;) ), że rząd nie chce wprowadzić dobrowolności, prawa do wyboru szczepień. I to żaden rząd, bo ani poprzedni, ani obecny nie myślą o zmianie zasad, czy przymusu szczepień. Tak się nie robi ludziom.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s