Jeśli obecna Zjednoczona Prawica ma utrzymać władzę w Polsce, to musi być prawdziwą prawicą, czyli musi dojść do przyłączenia do zjednoczenia wszystkich organizacji narodowych. Nie wolno się obrażać i nie wolno prowadzić jałowych sporów personalnych, bo to z jednej strony skończy się zaraz utratą większości parlamentarnej i brakiem parlamentarnej reprezentacji środowisk narodowych oraz z drugiej strony przyniesie rządy szerokiej koalicji „zewnętrznych” partii. Konieczne jest prawdziwe zjednoczenie prawicy.

Można się kłócić w rodzinie i żądać wywalenia na zbity pysk bankstera premiera Morawieckiego albo usunięcia okrągłostołowej, zdradzieckiej mordy Kaczyńskiego, ale na zewnątrz wobec całej lewacko-liberalnej hołoty trzeba stanąć patriotycznym murem. Niestety. Ostatnie wybory pokazały, że podział na prawicy niesie siłę dla koalicji zła.

Wypowiedzi pana Tuska wskazują na nadchodzące zjednoczenie sił antypisowskich, w którym został już określony podział łupów po serii nadchodzących wyborów, a dla uczciwych ludzi wyznaczono już miejsce na zmywaku w Europie lub w Polsce na służbie u europejskich panów. Nie ulega wątpliwości, że w relacji do ciągłych błędów kierownictwa partii rządzącej, ogłada i europejskość przeciwników mogą doprowadzić całą Polskę do takiego układu, jaki pojawił się w ostatnich wyborach w Warszawie.

Przy całej mojej niechęci graniczącej z obrzydzeniem do PiS jestem gotów jeszcze raz oddać głos na prawdziwie zjednoczoną prawicę. Może to jest efekt strachu, może to jest błąd, ale nie widzę szans dla podzielonej prawicy. Pisałem kilka dni temu, że jesteśmy w punkcie wyjścia w sferze państwotwórczej, dlatego teraz piszę o konieczności zjednoczenia, dokładnie jak stało się sto lat temu, kiedy wszyscy prawdziwi Polacy dla Polski byli zdolni do odłożenia swoich personalnych animozji.

No tak. Pomarzyć przecież każdemu wolno.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s