Bardzo daleko mi do popierania ministra Ziobro w jego nieudacznym byciu Prokuratorem Generalnym, ale za genialne uważam jego ostatnie posunięcie, po którym opozycja będzie usuwała hasło konstytucja ze wszystkich miejsc, bo wyszło właśnie, że konstytucja pozwala zwykłą większością głosów w parlamencie zerwać każdą umowę międzynarodową, jaką zawarły polskie władze, a zatem pozwala w prosty sposób wyjść z Unii Europejskiej. I co? Konstytucja od dzisiaj staje się ryzykownym hasłem? Konstytucja do tego nie może być podporządkowana prawu europejskiemu, bo wyraźnie przewiduje tylko podporządkowanie temu prawu ustaw.

Od dzisiaj będę chodził ulicami Rejkiawiku i krzyczał po polsku: konstytucja. Pójdę nawet pod polską ambasadę i stanę z transparentem przejętym od platfusów albo koderastów, którzy chyba muszą te transparenty porzucić z obrzydzeniem po ujawnieniu przez ministra Ziobrę tych „wadliwych” zapisów w konstytucji. A te wszystkie koszulki? Spalić?

Przypuszczam, że Sąd Najwyższy wpadnie wkrótce na jakieś rewelacyjne rozwiązanie zabezpieczenia, czyli zawieszenia obowiązywania konstytucji poprzez pytania prejudycjalne do TSUE, ale póki co pan Zbyszek ich załatwił do takiego stopnia, że profesor dubler Matczak zawiesił uzębienie i napisał coś o zapałkach w rękach ministra. Hi, hi, hi… Profesor dubler Matczak nie był w stanie przestraszyć swoimi układami koleżeńskimi kilkunastoletniej internautki, a chce straszyć ministra wprawionego w bojach politycznych od wielu lat.

Konstytucja, konstytucja…

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s