Uważam, że użycie plakatu stworzonego w celach propagandowych przez hitlerowców czy użycie odhumanizowanych określeń przez szefa wyżej wymienionej partii powinno się spotkać z odpowiednią reakcją władz państwowych i w efekcie tej reakcji powinna zapaść decyzja właściwych organów o delegalizacji tej organizacji. Faszyzm w Polsce jest zakazany i „żarty” z nim związane muszą być karane.

Działacze Platformy widzieli w Polsce zaniedbania władz w zwalczaniu faszyzmu, bo kilku wariatów ułożyło pod kontrolą dziennikarza z TVN swastykę z wafelków. Czy stosowanie faszystowskich plakatów i nazywanie ludzi szarańczą nie wymaga zwalczania? No właśnie. Za chwilę przywódcy Platformy będą podawać siebie za przykład tych zaniedbań w wykonaniu PiS, jak już wiele razy słyszałem od nich, że oni nie zrobili niczego złego w czasie ośmioletnich rządów, bo nikogo nie skazano za te rządy.

Poważniej rzecz ująwszy, Platforma Obywatelska działa na rzecz interesu narodowego Niemiec i należałoby zebrać wszystkie wypowiedzi jej polityków w tej kwestii, a następnie złożyć do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie albo prywatny akt oskarżenia do sądu z wnioskiem o zabezpieczenie w postaci zawieszenia działalności tej partii. Szczegóły należałoby uzgodnić z prawnikami, ale to jest właśnie rola dla jakiejś narodowej fundacji lub narodowych mediów, żeby zapobiec eskalacji powszechnej zdrady. Może wreszcie jaśnie oświecony minister od kultury uruchomiłby do patriotycznych zadań swoją żonę tak bronioną przy okazji rozliczania fundacji pozarządowych przez prawicowe media, a może znakomita felietonistka pani Kaczyńska Marta zajęłaby się powyższym tematem, zamiast pisać w ramach doraźnych przedsięwzięć politycznych swojego stryjka o uczuciach i wstydzie zwierząt futerkowych.

Ale się rozmarzyłem z tym PiS i jego przybocznymi.

Piotr Tomski

Jedna uwaga do wpisu “Zdelegalizować Platformę Obywatelską

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s