Reprywatyzacja kamienic w Warszawie była źródłem ogromnych dochodów dla wielu ludzi z różnych środowisk, które tworzą tak zwane elity społeczne. I nikt mi nie wmówi, że to dotyczy wyłącznie Platformy Obywatelskiej, bo wystarczy podać trzy okoliczności, które identycznie wikłają w problem PiS. Chodzi mianowicie o dotychczasową bezkarność pani Hani mimo trzech lat rządów PiS, chodzi o udział obecnego wiceministra Zielińskiego w zwrocie kamienicy rodzinie pani Hani i chodzi o umorzenie wielu dochodzeń w sprawach związanych z reprywatyzacją w Warszawie przez prokuratorów do dziś pracujących pod światłym kierownictwem pana Zbyszka razem z panem Jakim. I co? Jaki jest naprawdę Jaki?

Tak naprawdę pan Jaki powinien mieć na mieście ksywę Farmazon. Rozumiem, że młody i niesamodzielny polityk musi wykonywać polecenia prezesa, ministra i koalicyjnej starszyzny, ale po co w takim razie robi z siebie szeryfa – obrońcę uciśnionych. Pozwolono mu prowadzić komisję do spraw reprywatyzacji, ale żadna w tym jego zasługa. Podejrzewam, że właśnie po to ją prowadzi, żeby w ogóle mieć jakieś szanse w wyborach w Warszawie, bo bez tej komisji o panu Jakim nikt by nie słyszał. Przepraszam! Każdy kojarzyłby pana Jakiego z zepsutą nowelizacją ustawy o IPN, skutkującą totalnym upokorzeniem Polski, i z zamrożoną ustawą reprywatyzacyjną, która miała rozwiązać ostatecznie problem dzikiej reprywatyzacji. Dołożyłbym jeszcze kwitnące „królestwo grypsery” w polskich więzieniach pod nadzorem pana Jakiego i mamy po prostu Farmazona. Mamy tylko Farmazona, za którego w Warszawie decyzje podejmowaliby starsi panowie.

Jeszcze dwa lata temu wierzyłem choć trochę, że ludzie z tej Zjednoczonej (niby) Prawicy chcą coś dobrego zrobić. Dzisiaj pozostało mi pośmiać się ze mnie i z tych ludzi, którzy jeszcze wierzą w PiS.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s