Kiedyś miałem duże zastrzeżenia do premier Kopacz za jej wyjazdowe posiedzenia rządu w czasie kampanii wyborczej do parlamentu w 2015 roku. Głosowałem wtedy na PiS i byłem zdegustowany wykorzystywaniem stanowisk państwowych do zwykłej propagandy partyjnej. Historia jednak lubi się powtarzać w wersji „mega”. Działania propagandowe premiera Morawieckiego, do których doprowadził pan Kaczyński, przekroczyły wszelkie granice przyzwoitości. Nie wiem, czy w ogóle funkcjonuje rząd podczas kampanii, czy tylko premier tego rządu z kilkoma ministrami prowadzi artystyczne występy objazdowe po całej Polsce.

Samorządy działają w indywidualnych uwarunkowaniach i centralne władze z premierem na czele nie mają tam wiele do powiedzenia, a zatem udział premiera w kampanii powinien być pozbawiony sensu. No właśnie. Sensu to my w tej kampanii partii rządzącej nie znajdziemy.  Powtarzanie tych samych haseł o spełnianiu obietnic wyborczych ma uwiarygodnić kandydatów samorządowych i to chyba jedyny argument z jakimś sensem w ustach premiera. Ale dla jednego hasła przerywać rządzenie krajem i ruszać w objazd? No i czy premier tak naprawdę zna tych wspieranych kandydatów gdzieś na prowincji?

Pewne jest w tym jedno: telewizja publiczna musi mieć codziennie coś do pokazania z władzami partii i z rządem w terenie. Rząd i partia z narodem są razem na co dzień. Kabaret pracuje na najwyższym poziomie.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s