Neutralny, bezstronny i jednakowo ustosunkowany do wszystkich rządów krajowych w Unii Europejskiej Pan Donald Tusk we własnej osobie przyjechał do Krakowa i powiedział do całej Polski, że z kolan nie wstała, bo za jego rządów na kolanach nigdy nie była. Dodał jeszcze zalecenie dla Polaków, żeby się jednoczyli i podawali sobie ręce. No mesjasz prawie przyjechał do prastarej stolicy ciemnogrodu i przywiózł po trzech latach nieobecności światło z Europy, a za tym światłem biegało po krakowskich ulicach kilkadziesiąt osób w celu uwiecznienia się z osobą na smartfonach.

Rozśmieszył mnie najbardziej temat główny, o który mówiła osoba na konferencji w Krakowie. Tak mnie ten temat rozśmieszył, że nawet o nim nie wspomnę, bo nie chcę znowu doznać omdlenia ze śmiechu. Europejczycy zjednoczeni obecnie wokół pieniędzy i przeróżnych możliwości ich wykorzystania dla przeróżnych przyjemności mają docenić rolę Kościoła w zjednoczeniu zlaicyzowanej Europy? Pachnie mi to ideologią marksistowskiego procesu historycznego, po którym stare musi zginąć, żeby mogło żyć nowe. Ale jaja! Zapewne tak podsumowałaby wystąpienie osoby pewna bardzo mądra i wrażliwa pani komisarz z europejskiej komisji.

Osoba wyjedzie za chwilę z Polski i wróci do stałych zajęć w Europie, czyli wróci do pomagania w codziennych czynnościach głównym urzędnikom europejskim, na przykład będzie podawał marynarki czy podsuwał krzesła. W końcu osoba jest tylko Polakiem na emigracji. Przykra to jest sprawa, bo wielu Polaków w odniesieniu do osoby miało nadzieję na więcej, widząc może jakiś wzór do naśladowania. A tu zostały krzesła, marynarki i babranie się w roli Kościoła katolickiego oraz podawaniu sobie rąk.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s