Chodzą po ziemi ludzie, których określiłbym przedmiotowo nazwą: papierki lakmusowe. Ich towarzystwo w grupie ludzi czy ich obecność w jakimś miejscu pokazuje dość precyzyjnie, z czym mamy do czynienia. Pani Ludmiła Kozłowska do wyżej wymienionych ludzi należy bez wątpienia. Polskie służby Panią Kozłowską pokazały całej Europie, a teraz poszczególne składniki tej Europy pokażą się światu. Już się pokazują.

Podobnym człowiekiem jest Pan Gerhard Schroder, który po zakończeniu „posługi” kanclerskiej w Niemczech poszedł na salony moskiewskie służyć innym. Gdzie tylko Pan Schroder zawita, tam chodzi o rosyjskie interesy. Swoją drogą to pokazuje powagę tego kanclerskiego urzędu w Niemczech, skoro po jego pełnieniu zostaje się jawnym rosyjskim pachołkiem. No! Teraz jawny pachołek radziecki (szkolony w Moskwie w czasach ZSRR) pełni tę funkcję i też jest dobrze z tym połowie Europy. Czy Pani Angela Merkel jest papierkiem lakmusowym? Niestety. Do tego użyłbym słów prezydenta Trumpa: ciśniętym rosyjskim butem.

Do Pani Kozłowskiej wróciwszy, rozpoczęła się jej nowa eskapada w Brukseli z nową krótkoterminową wizą i nowym zagrożeniem dla bezpieczeństwa poszczególnych państw europejskich. Wystarczy wskazać, że jej działalność jest finansowana ze środków pochodzących z rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego i dalsze prowadzenie tej działalności na terenie krajów NATO jest niemożliwe do zaakceptowania. No cóż! Mam obecnie wrażenie, że prowadzenie jawnej działalności przestępczej wkrótce dla „wybranych” będzie nazwane nowoczesną przedsiębiorczością, a „szarzy” obywatele lub niewygodni konkurenci będą spędzali lata w więzieniach za pisanie bądź mówienie prawdy, która będzie uznawana za „mowę nienawiści”.

Piotr Tomski

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s