Kiedy Niemcy się jednoczyły prawie trzydzieści lat temu, byłem przekonany, że Niemcy Zachodnie przejmują kontrolę na Niemcami Wschodnimi. No właśnie. Po trzydziestu latach okazało się to moje przekonanie kolejną, wielką pomyłką, bo to Niemcy Wschodnie w sferze politycznej przejęły kontrolę nad Niemcami Zachodnimi z ich kapitałem, przemysłem i „skomplikowanym” moralnie społeczeństwem. Dzięki agenturze wschodnioniemieckich i radzieckich służb specjalnych powiązanych z biznesem, finansjerą i bezpośrednio z polityką wystarczyło kilka lat, żeby pełna kontrola nad zjednoczonymi Niemcami znalazła się w rękach ludzi podporządkowanych Rosji powstałej po Związku Radzieckim.

Zastanawia mnie teraz stanowisko USA. Dlaczego Amerykanie pozwolili na ten proces? Nie sądzę, że nie widzieli, co się dzieje. Wydaje mi się zatem, że Amerykanom zasłoniły oczy pieniądze a raczej perspektywy ich zarobienia. Zapewne też swoją rolę odegrały manipulacje niemieckich sojuszników z NATO, którzy chyba od zawsze byli uwikłani po obu stronach, a grali role najwspanialszych demokratów i największych obrońców praw człowieka. Nie wiem w każdym razie, dlaczego Amerykanie ponoszą do dzisiaj realne koszty na obronę de facto rosyjskich interesów w Europie Zachodniej, mimo że już głośno mówią o tym fenomenie.

Wobec powyższego zjawiska nasz „okrągły stół” jest pryszczem. Niemcy mieli być idealni, oczyszczeni i wspaniali, okazało się natomiast, że rządzą u nich politycy skorumpowani, uzależnieni od Kremla i uzależniający od Kremla resztę Europy.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s