Wydawało mi się kiedyś, że mamy normalnego prezydenta, który normalnie wygląda i normalnie może się komunikować na całym świecie. Uwierzyłem nawet, że Polacy w postaci nowego rządu wstają z kolan przed całym światem. I co wyszło? Rząd wstający z kolan padł przed światem na twarz, a prezydent zaczął się po wyborach programowo nadymać i pozwolił sobą pomiatać. Teraz pozwolił sobą pomiatać w gabinecie owalnym w Waszyngtonie, wcześniej natomiast temu samemu „środowisku” pozwolił ustawić się w drugim szeregu do zdjęć z Żydami w Auschwitz. Katastrofa!

Nie wiem, co spowodowało wykonanie tego zdjęcia ze stojącym pajacem obok siedzącego Trumpa, ale było to na pewno coś nieprzyzwoicie złego. Jedni twierdzą, że była to „buraczana” chęć zademonstrowania swojej wyższości przez Trumpa. Inni mówią, że to był błąd polskich dyplomatów popełniony w związku ze zmianami w organizacji wizyty i nieustalonymi, dodatkowymi punktami spotkania. Jeszcze inni wciskają „kit”, że nic złego się nie stało. Stało się coś bardzo złego. W osobie tego pajaca został poniżony cały naród i całe państwo, a poniżającym był pajac co najmniej równy temu poniżonemu.

Tak dla porządku przypomnę tylko tym zachwyconym wizytą Dudy w USA, że Polacy dalej muszą załatwiać wizy wjeżdżając do USA, że kupujemy znowu droższy gaz, że zostaliśmy oszukani w kwestii offsetu za F-16 i że Amerykanie nigdy nie szanowali swoich sojuszników (zwłaszcza biednych) zostawiając ich samych po pertraktacjach z ich wrogami.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s