Weto prezydenckie do zmiany ordynacji wyborczej do parlamentu europejskiego jest ratunkiem dla PiS. Zmiana ordynacji spowodowałaby zjednoczenie opozycji w jeden przeciwny blok wyborczy i partia rządząca przegrałaby wybory do parlamentu europejskiego, a może nawet zjednoczenie nastąpiłoby wcześniej i już przyszłoroczne wybory byłyby porażką. Prezydent, moim zdaniem, wykazał się tym razem większym rozsądkiem, ale nie wykluczam też cynicznej współpracy na linii Duda – Kaczyński. Hi, hi, hi… Wsparcie „planktonu” od Kukiza i Korwina jest w wyborczych grach tych panów czasami bardzo ważne. No właśnie. Ja jestem takim „planktonem” i czymś takim chcą mnie kupić, co czuję właśnie.

Zaczynam znowu myśleć w kategoriach dobra PiS. Hi, hi, hi… Nie! Nie zmienię tak szybko zdania, a może nie zmienię zdania już nigdy i nie oddam mojego głosu na nikogo związanego z PiS. Jedna rozsądna decyzja nie spowoduje u mnie euforii, zwłaszcza po całej serii poważnych błędów. Mówią starzy Polacy: jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Przykre też jest nawoływanie w wykonaniu rozsądnych ludzi do popierania PiS, bo inaczej do władzy wróci Platforma. A może PiS potrzebuje prawdziwego koalicjanta po prawdziwej, prawej stronie? Może trzeba zmniejszyć poparcie dla PiS i głosować na tego koalicjanta? Myślę o organizacjach narodowych, które potrzebują masowego wsparcia obywatelskiego, żeby wejść samodzielnie do Sejmu.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s