Usłyszałem dzisiaj w telewizji rozmowę z sędzią i w jednej osobie rzecznikiem KRS, który dość jednoznacznie stwierdził, że po ubiegłotygodniowej decyzji Sądu Najwyższego w Polsce każdy sąd będzie mógł zawiesić każdy przepis prawa w każdej chwili. Teoretycznie nie mamy w Polsce żadnego prawa, którego nie można dowolnie zawieszać i uzależniać od decyzji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. No i może to robić każdy sędzia w Polsce.

Nie potrzeba asa intelektu, żeby zauważyć o co w tym zamieszaniu chodzi. Chodzi o wprowadzenie silnego ośrodka władzy ostatecznej, który nie będzie podlegał żadnym wyborczym weryfikacjom, czyli chodzi o wprowadzenie ośrodka władzy zupełnie oderwanego od obywateli Unii. Sędziowie z całej Unii stworzą tę oderwaną od reszty ludzi „kastę” i nikt nie będzie miał na nich wpływu. Będą się reprodukować w ramach tej kasty według własnego widzimisię.

To już jest koniec. Mógłbym nawet obwieścić koniec historii, oczywiście, gdybym był takim idiotą, jakim był pewien japoński Franciszek z Ameryki. Jest bardzo źle.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s