Decyzja Sądu Najwyższego o „zawieszeniu” obowiązywania przepisów określonych w ustawie jest kolejnym dowodem na obowiązywanie feudalnego ustroju w Polsce i chyba już w Europie. Sąd ma ostatnie słowo w obowiązywaniu lub nieobowiązywaniu ustawy. Słowo sędziów z sądu w Polsce decyduje wstępnie, natomiast słowo sędziów z Luksemburga jest ostateczną świętością. My, nędzni obywatele, możemy sobie tylko pomarzyć o wpływie na słowa sędziów, bo przecież oni są niezawiśli, a zatem nasz wpływ na politykę też jest tylko marzeniem, bo kogokolwiek wybierzemy, to decydować będą i tak sędziowie.

Nie oglądam często stacji telewizyjnej stworzonej przez ubeckich agentów, ale pierwszy raz tego dzisiaj żałowałbym, bo przypadkiem trafiłem tam na występ sędziego w stanie spoczynku Biernata, który „sprzedał” całą misterną grę Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z Luksemburga. Ten facet jest tak głupi, że powiedział prawdę o przygotowywanej od pół roku „rewolucji” orzeczniczej (podał nawet konkretne uzasadnienia wyroków) sprowadzającej się do nadania sądom europejskim ponadnarodowej rangi i umożliwienia im orzekania na podstawie przepisów unijnych z pominięciem prawa krajowego. No i wiem już wszystko. Sąd krajowy ma obowiązek zawieszania przepisów ustaw, które mu nie odpowiadają. Potwierdził to zresztą w tej samej stacji telewizyjnej drugi „as” prawniczy – profesor dubler Marek Safian. Odważna wypowiedź tego drugiego, swoją drogą, bo po tej wypowiedzi obiektywizm TSUE nie istnieje, skoro jego sędzia w mediach mówi o własnym stanowisku prawnym.

Myślę w tej sytuacji, że konieczna jest prawdziwa rewolucja, która po prostu zlikwiduje cały system prawny, bo naprawić go już się nie da. Ale „konia z rzędem” temu, kto to zrobi i to przeżyje. Hi, hi, hi… Chyba że przyjdą muzułmanie i wcześniej załatwią to wszystko definitywnie. Zapanuje wtedy nieco inny feudalizm.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s