W Polsce jest grupa profesorów prawa, którzy są jednocześnie adwokatami, radcami prawnymi lub sędziami i zarabiają kolosalne pieniądze na łączeniu różnych funkcji. Nie chcę podawać nazwisk (poza kilkoma: Matczak, Chmaj, Królikowski, Gersdorf) bo nie chodzi mi o ludzi, a chcę zwrócić uwagę na bardzo powszechne zjawisko. Otóż wyżej wymienieni profesorowie prawa dublują prawdziwych profesorów, dublują naukę prawa i dublują stosowanie prawa, tworząc międzyuczelnianą bandę, która jest w stanie załatwić między sobą każdą sprawę dla każdego przestępcy za odpowiednio dużą kasę.

Profesorowie dublerzy są dumni z posiadanych pieniędzy i używają nawet publicznie jako miernika swoich kwalifikacji wysokość kwoty wynagrodzenia. Usłyszałem od profesora dublera Matczaka w telewizji, że on jest fachowcem, bo gdyby nie był, to nie płaciliby dużych pieniędzy za jego usługi. Jednocześnie wywody tego pana o sędziach dublerach z Trybunału Konstytucyjnego, chamski sposób bycia i występy na demonstracjach KOD-u (pominę twarz białoruskiego chłopa) czynią z niego raczej bajkopisarza bliższego Markowi Hłasce niż przeciętnego nawet prawnika. No właśnie. Im nie płaci się za umiejętności. A twarz Matczaka wyjęta żywcem ze stalinowskich plakatów dla junaków „Służby Polsce” tylko poprawia jego postrzeganie przez „rozdających” wyroki w sądach.

Profesor dubler Chmaj pokazał przed komisją sejmową, jak nie powinien zachowywać się prawnik reprezentujący swojego klienta. Chamskie komentowanie wypowiedzi organu państwowego, przed którym jego klient staje prawie w roli podejrzanego jest po prostu bezpośrednim działaniem na szkodę klienta i natychmiast powinno być wszczęte postępowanie dyscyplinarne przeciwko panu mecenasowi. A pan Chmaj jest profesor dubler, któremu klienci zapłacili za rolę radcy prawnego już tyle, że sobie kupił samochód za kilkaset tysięcy złotych.

Współczuję studentom profesorów dublerów, bo nie nauczą się od nich niczego pożytecznego. Współczuję w ogóle wszystkim ofiarom działalności profesorów dublerów, które uwierzyły, że mają do czynienia z prawnikami. Nie jest jednak za późno. Włączcie myślenie i rozliczcie tych oszustów zgodnie z przepisami prawa.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s