Przyznam się szczerze, że jednym z moich marzeń jest zjednoczenie wszystkich partii, ruchów i stowarzyszeń narodowych w Polsce i na emigracji w jedną, wielką organizację narodową. Utopia?! Możliwe. Marzyć jednak każdy może. Marzę więc o tym, że będę wreszcie miał na kogo oddać liczący się głos w wyborach. Marzę o tym, że skończy się panowanie okrągłego stołu. Marzę o tym, że będzie sprawiedliwie i uczciwie rządzone państwo.

Grupa przestępcza Jaruzelskiego ze swoimi współpracownikami stworzyła układ idealny, skoro trwa trzydzieści lat i nie można go rozbić. Każdy współpracownik tej grupy do dzisiaj w mniejszym lub większym stopniu ponosi odpowiedzialność za zły stan Polski i powinien za to zostać ukarany. Utopia?! Możliwe. Zestawienie moich marzeń czy utopi pokazuje jednak, jak daleko Polska jest od normalności i jak bardzo obecna partia rządząca oszukała wyborców. Niestety.

Nie wiem tak naprawdę, czy zjednoczeni narodowcy kiedykolwiek uzyskaliby niezbędną do objęcia rządów większość parlamentarną albo chociaż większość pozwalającą na tworzenie koalicji rządzącej, ale ich większa obecność w Sejmie i tym samym silniejszy wpływ na debaty sejmowe byłyby dużym krokiem w kierunku normalności. Co zrobić, żeby narodowcy poszli razem do wyborów? No właśnie. Mam teraz tylko jedną radę: pozbyć się wszystkich dotychczasowych przywódców i autorytetów, a zacząć służyć ideom. Na początek na pewno wystarczy, a po kilku latach pełnej demokracji w ideowych szeregach organizacji będą efekty.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s