Po długiej przerwie pokazał się na konferencji prasowej pan Kaczyński zwany Kaczafim. Zaczął od wysokiego poziomu ogłupiania prostych obywateli uczciwością jego partii wobec ludzi zatrudnionych w spółkach państwowych z bardzo wysokim wynagrodzeniem. Otóż ci ludzie nie wejdą do samorządów. No wielka to sprawiedliwość będzie. Turlam się ze śmiechu. Kaczafi chyba myślał nad tym genialnym ruchem przez kilka tygodni odosobnienia w chorobie.

Jeśli Kaczafi uważa, że propaganda sukcesu i obietnic totalnego egalitaryzmu spowodują wzrost poparcia dla jego partii w nadchodzących wyborach, to wzrósł znacznie poziom jego naiwności. Do pewnego momentu ludzie dadzą się oszukiwać, zwłaszcza że poprzednia PO oszukiwała jeszcze więcej, ale przyjdzie taki dzień, w którym podsumują Kaczafiego za wszystkie krętactwa. Jest tego sporo: aneks WSI, ustawa degradacyjna, kwota wolna od podatku, reparacje od Niemiec, modernizacja służby dyplomatycznej, polityka historyczna, rozliczenie złodziejstw PO, dekomunizacja, społeczna kontrola nad wymiarem sprawiedliwości, efektywność prokuratury i reforma służby zdrowia. Mało?! To dołóżmy sprzedaż firmy „Solaris”, kiedy ciągle mówią o budowie silnego, polskiego biznesu. Dołóżmy powolny wzrost płacy minimalnej, który blokuje cały rozwój społeczeństwa, bo Kaczafi woli równanie wynagrodzeń w dół niż w górę i wpuszczanie imigrantów ze wschodu dla obniżenia kosztów pracy.

Naiwnością jest też przekonanie, że wyborcy nie myślą i nie analizują. Jestem pewien, że Polacy szczególnie rozważają oddanie swojego głosu, a zmiana ich upodobań właśnie to potwierdza. Czekam więc na „dobrą zmianę” upodobań wyborców.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s