Grupa kilku tysięcy osób wspierana przez kilka tysięcy innych osób próbuje zachwiać Polską. Większość sędziów, większość adwokatów i radców, ale też duża część prokuratorów próbują podważyć podstawy prawne państwa. Rząd i parlament wykonują swoją pracę, natomiast prawnicy wchodzą bezwzględnie w rolę tych organów i nie uznają sprzeciwu. Czy zatem rząd lub Sejm mają zacząć wydawać wyroki w różnych sprawach karnych lub cywilnych? Nie wiem. Może to jest właśnie jakieś rozwiązanie.

Przez długi okres peerelu o życiu i śmierci człowieka decydowały jego znajomości. Bez znajomości ludzie nie mieli co jeść, nie mieli gdzie mieszkać, a często po prostu trafiali do więzienia albo ginęli bez śladu lub ze śladem śmierci samobójczej, nagłego wylewu czy zawału. Znajomości były podstawą egzystencji, a zwłaszcza decydowały o jakości tej egzystencji. Można było zostać szarą myszką, ale każde wyjście z norki bez odpowiednich znajomych było wtedy zagrożeniem życia. Można było też zostać wypasionym kocurem i zjadać myszki, ale do tego poziom znajomości musiał sięgać wysoko. PRL!

Po „przemianach” z okrągłego stołu mieliśmy zacząć normalność, tyle że cała sieć znajomości przecież nie zniknęła. Wspomniana grupa kilku tysięcy bardzo dobrze znających się ludzi nie uległa żadnym zmianom, a to jest przecież jądro tych „przemian”. A żeby było jeszcze śmieszniej, to dzisiaj ta grupa wspólnie z zarządzającymi Unią Europejską czci Karola Marksa, jak czciła go czterdzieści lat temu przed chwilowym przechyłem „solidarnościowym”, i utrwala swoje europejskie dobre znajomości, zawiązane mocno przez różnych Safianów czy innych Rzeplińskich wspieranych przez Michników.

Nadejdą sądne dni dla tej grupy i już nic im nie pomoże. Proces erozji NATO i samej Unii Europejskiej jest chyba czynnikiem oczyszczającym, którego nikt nie brał pod uwagę. Niestety. Stare pryki z prawniczych koterii nie będą na wojnie nikomu potrzebne.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s