Proponuję wybrać Małgośkę Gersdorf na króla Polski. Nie ma co zawracać sobie głowy utrzymywaniem jej przez dwa lata na stanowisku prezesa jakiegoś sądu, bo to tylko ogranicza jej horyzont intelektualny, który rozwinęłaby będąc królem. Wzięłaby do ręki berło, a nie jakieś tam przypadkowe świeczki, i rządziłaby wreszcie absolutnie.

Powaga państwa i Unii Europejskiej została poważnie nadszarpnięta, bo zaczęła się obrona personalna, czyli zaczęła się obrona „układu”, który gwarantował od wielu lat zapadanie odpowiednich wyroków. Politycy mogą robić różne miny, pozy i używać różnych haseł, ale to w sądach decyduje się o życiu ludzi, o pieniądzach i chyba o faktycznej władzy przekładanej na prokuraturę i policję. Stracić takie gwarancje bez walki? Nigdy! Bolek będzie pierwszy strzelał za króla Małgośkę.

Król Małgośka byłby królem idealnym. Nie buntowałby się przeciwko Safianom, Rzeplińskim czy innym Stępniom z Bodnarami i Płatkami, a wykonywałby siłą ostatnich szarych komórek każde polecenie „towarzystwa”. No cóż! Towarzystwo takiego króla by kochało do bólu. Myślę nawet, że duża liczba Polek i Polaków pokochałaby króla Małgośkę, bo przecież po latach ucisku król pozwoliłby na drobne wykroczenia, drobne kradzieże i przymykałby oczka w zasadzie na wszystko pod warunkiem wniesienia przez sprawcę stosownej opłaty w gotówce w kwocie adekwatnej do własnych zysków.

Taki król to miałby uznanie. I Europa by nas wreszcie szanowała. Europejczycy mogliby spokojnie znowu wyprowadzać każde pieniądze i nie obawiać się niczego. Polska byłaby królestwem płynący mlekiem i miodem do Europy.

Mam nadzieję, ująwszy problem poważnie, że Pani Małgorzata Gersdorf zachowa resztki godności i przejdzie na emeryturę. Zobaczymy.

Piotr Tomski

 

Jedna uwaga do wpisu “Gersdorf na króla Polski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s