Jeśli partia idzie w wyborach z hasłami jawności, a po wyborach oczekuje zaufania przy niejawnych przyczynach roszad personalnych na najwyższych stanowiskach państwowych, to rodzi mój niesmak. Kiedy przywódca tej partii mówi o tajności szczegółów negocjacji zmiany polskiej ustawy z władzami Izraela, to po prostu rodzi obrzydzenie i podstawowe pytanie; co tam negocjowano jeszcze?

Sprawa nowelizacji ustawy o IPN i nowelizacji tej nowelizacji przeprowadzonej tak szybko, że chyba powstał legislacyjny rekord Polski, jest dowodem na całkowitą degenerację polskiej polityki. Nie mogę już szanować któregokolwiek polityka PiS, bo wszyscy podporządkowali się woli jednego pana, który zrobił z nich stado bezwolnych baranów, idących dosłownie na rzeź koszerną. Jak do tego doszło? Dlaczego do tego doszło? Po co do tego doszło? Odpowiedzi nawet nie oczekuję, bo przecież wiarygodność samego poganiacza stada i jego baranków jest zerowa.

Myślę, że za jakiś krótki czas pojawi się nowa narracja w Polsce, oparta na konieczności zwrócenia potomkom Żydów ich mienia z pominięciem wszelkich norm prawnych, wyjąwszy amerykańską „ustawę 447”, bo to zapewni Polsce bezpieczeństwo najwyższe, dlatego że Izrael i USA będą bronić własności swoich obywateli. Nie mogę jeszcze w to uwierzyć, ale już wiem, że Kaczyńskim jest do tego zdolny. Wszystko odbędzie się w wielkiej tajemnicy, oczywiście, którą Sejm RP z Senatem RP i Prezydentem RP w ciągu jednej godziny uchwalą.

Od trzydziestu lat Kaczyński miesza w polskiej polityce i końca nie widać. Przykro mi jest, że w tym jego zamieszaniu dołożyłem do tego mój głos na jego stado baranów.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s