Po przegranym meczu z Kolumbią doszedłem do przekonania, że nasi piłkarze nie powinni jechać do Rosji. Nasi piłkarze powinni idealistycznie przy byle okazji zbojkotować mistrzostwa u Putina i podziwiałby ich cały świat. Niestety. Nie mieli odwagi, a teraz nie mają już nic.

Putin doskonale wykorzystał sportową imprezę do ocieplenia własnego wizerunku i pokazania światu, że jest normalnym politykiem. Tak. W tej sytuacji to świat nie jest normalny, bo czepia się o jakieś wypadki i jakieś dziwne trucizny, które w dodatku nie działają skutecznie. Wymieszanie sportu z polityką powoduje ogólny chaos informacyjny i to Putinowi wystarczy. Putin jest już normalnym elementem wszystkich przekazów z mistrzostw.

A Polska? Polska jest totalną klęską. Opozycja polityczna w kraju i poza jego granicami (vide: internetowy wpis europosła Janusza Lewandowskiego) od razu połączyła po meczu z Kolumbią reprezentację piłkarską z partią rządzącą, wskazując Polsce miejsce ostatnie w Europie czy nawet stwierdzając niedopasowanie Polski do Europy pod każdym względem. Przykre jest istnienie takich osobników w publicznej przestrzeni. Przez dwadzieścia pięć lat rabowali i krzywdzili Polaków, a teraz twierdzą, że Polska do Europy nie pasuje. Straszne!!!

Nie dajmy się zwariować. Piłka nożna jest drobiazgiem i tyle.

Piotr Tomski

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s