Spotkanie Trumpa z Kimem zostało okrzyknięte wydarzeniem historycznym przez media całego świata. Panowie może nawet dostaną pokojowego Nobla za to spotkanie. Mnie jednak wydaje się na granicy pewności, że to spotkanie i podpisane porozumienie nie mają najmniejszego znaczenia. Była to historyczna błazenada dwóch największych na świecie politycznych pajaców.

Boję się natomiast konsekwencji tego porozumienia dla rozwoju konfliktu irańskiego. Trump z politykami izraelskimi może teraz skupić całą energię na wojnie z Iranem, który z mitycznej nuklearyzacji nie chce się wycofać. Było wesoło, ale już niedługo może być strasznie.

Boję się o Polskę w tej chorej sytuacji, bo możemy liczyć tylko na siebie, a nasze siły są … albo sił nie ma. Polacy są podzielenie sporami o „wolne” sądy, o sformalizowanie użytkowania „dziurki” pana Rabieja i o kolano prezesa, który znikł. Polacy nie mają właściwego przywództwa, pod którym mogliby pójść na prawdziwą wojnę. Niestety. Kiedy widzę obecną uległość rządzących wobec ambasador izraelskiej po tym, co kilka miesięcy temu powiedziała w Auschwitz, to jestem pewien, że zgodzą się rządzący na każde żądanie Izraela i USA. Żądania mogą dotyczyć nie tylko mienia o wartości kilkuset miliardów dolarów. Żądania mogą dotyczyć udziału Polaków w walkach, które pochłoną wiele polskich istnień.

Kiedy pomyślę, że cieszyłem się zwycięstwem wyborczym Trumpa, to sam z siebie śmieję się do łez. Tak to się kończy wybieranie mniejszego zła.

 

Piotr Tomski

 

 

 

4 uwagi do wpisu “Historyczna błazenada

  1. Ilu gwałcicieli albo pedofilów odwiedzasz w więzieniu? Czy rozmowy z tego typu ludźmi uważasz za zasadne? Chciałbym, żeby z tego spotkania wynikło coś dobrego. Niestety, obawiam się w tym przypadku, że należy do pewnych ludzi natychmiast strzelać i nie czekać na ich strzały.

   Polubienie

   1. Obaj mają identyczne możliwości, ale i podobne ograniczenia. Dlatego właśnie te rozmowy w Singapurze nie mają większego znaczenia. Ale chciałbym się mylić.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s