Poczułem zwykły wstręt, kiedy zobaczyłem w telewizji trzech aktorów z filmu „Ziemia obiecana” Wajdy, którzy trawestując swoją scenę z tego filmu, obiecywali doprowadzenie Polski do „normalności”. Już sam ich udział w wiecu partyjnym Platformy Obywatelskiej budzi we mnie obrzydzenie, ale wykorzystywanie w polityce sentymentów do robienia wody z mózgu tak zwanemu społeczeństwu jest po prostu haniebne. Wielka trójca złożona z trzech starych dziadów bawi się w niebezpieczne zabawy, po których mogą z wielkim zdziwieniem na ulicy obcierać twarze zalane mieszanką moczu z kałem. Tak, tak… Jeden pajac z telewizji polskojęzycznej już miał takie doświadczenia uliczne.

Odrębnym problemem było wystąpienie pana Olbrychskiego, który ze sceny wykonał gest hitlerowskiego pozdrowienia zwanego potocznie hajlowaniem. Nie wiem, co ten pan ma w głowie, ale powinien chyba poddać się leczeniu psychiatrycznemu. Nie wiem też, co reszta uczestników tego marszu czy wiecu ma w głowach, że nie było natychmiastowej reakcji na taki wyskok. No cóż! Czego spodziewać się po aktorach w podeszłym wieku? Zawsze tacy aktorzy mogą pomylić role i sceny, ale widownia powinna zachować przytomność.

Mam nadzieję, że ta trójca ostatecznie przejdzie do historii. Ich pozycje, dorobki artystyczne czy kariery wynikają z ich udziału w polityce za czasów peerelu i tak tym panom zostało do dzisiaj. Gdyby ci panowie mieli odrobinę honoru, to dzisiaj w ciszy i spokoju wykonywaliby swój zawód, bo tylko tyle od nich chcemy.

Piotr Tomski

 

2 uwagi do wpisu “Wielka trójca ze spalonego kina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s