Stwierdzenie, że Polska powinna mieć własną broń jądrową jest dla wielu szaleństwem, ale tylko w ten sposób możemy samodzielnie i bardzo szybko zapewnić naszemu krajowi bezpieczeństwo. Umowy międzynarodowe, sojusze i różne deklaracje nie sprawdzały się nigdy, ale przede wszystkim dzisiaj widzimy najlepiej ich znikomą wartość. Dlaczego zatem mamy uznawać nasze zobowiązanie do nierozprzestrzenianiu broni jądrowej? Nasza racja stanu wymaga błyskawicznej budowy własnej bomby.

Mamy własny, czynny reaktor w Świerku pod Otwockiem i mamy ludzi, którzy znają się na tych sprawach. Przy odpowiednim podejściu władz państwowych i służb specjalnych możemy bez rozgłosu dojść do wyżej wymienionego celu, a potem ogłosić światu, że dla zapewnienia pokoju w naszym regionie musimy dysponować taką bronią. Zdaje mi się, że tak postąpił kiedyś Izrael. Czy ktoś dzisiaj dyskutuje o tym? Oficjalnie chyba się mówi, że Izrael nie ma tej broni.

Iran od wczoraj jest znowu atakowany przez Amerykanów i Izraelczyków. Iran również powinien mieć broń jądrową. Niestety. Skoro taką bronią dysponuje obecnie na przykład Pakistan, który ukrywał Osamę bin Ladena, to dlaczego nie może jej posiadać Iran, Polska, Węgry czy nawet Korea Północna albo Ukraina. Czy Ukraina byłaby dzisiaj tak poniewierana, gdyby nie zaufała umowie z Amerykanami i Rosjanami? Ukraińcy dobrowolnie oddali broń jądrową i do dzisiaj tego żałują, bo żyją w ciągłym stanie wojny.

Szykujmy się więc do wojny jądrowej, żeby zachować korzystny dla nas pokój.

Piotr Tomski

2 uwagi do wpisu “Polska powinna mieć broń jądrową

  1. To nie jest takie proste. Samo wyprodukowanie bomby może nie, ale jej posiadanie już, tak. Takie mocarstwa, jak USA czy Rosja, bardzo nie lubieć konkurencji. Ja nie chciałabym być w kraju z kręgu np.Korei Północnej, czy Iranu. Nam się bardziej opłaca (gospodarczo) mieć w nich sprzymierzeńców.

    Polubienie

    1. Lęk czy obawa w stosunkach międzynarodowych nie może nas paraliżować. Oficjalne stanowisko władz państwowych może być inne, a faktycznie możemy budować rakiety z głowicami. Ale nie wszyscy muszą się z tym zgadzać. Pozdrawiam.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s