Polski parlament w trybie pilnym powinien uchwalić ustawę zobowiązującą polski rząd do monitorowania sytuacji formalno-prawnej Indian w Ameryce Północnej i Palestyńczyków w Izraelu, a przede wszystkim ta ustawa powinna określać, co polski rząd ma ze swoimi ustaleniami robić na arenie międzynarodowej oraz jak wpływać na państwa notorycznie łamiące podstawowe prawa człowieka. Polski parlament ma obowiązek dbać o interesy Polaków, które zostały kolejny raz zagrożone nieodpowiedzialnymi krokami polityków.

Deklaracja Terezińska z 2009 roku jest wprawdzie aktem bez większego znaczenia, ale nowa ustawa amerykańska może tę sytuację zmienić, nadając tej deklaracji bardziej formalny charakter, co może z kolei stworzyć nowe pole do manewrów dla „żydowskich kancelarii adwokackich z Nowego Jorku”. No i mamy problem. Amerykanie i Żydzi nabrali już pewności, że mogą decydować za wszystkich, a wszyscy muszą tym decyzjom się podporządkować.

Najśmieszniejszym elementem nowej, amerykańskiej ustawy jest odwołanie do monitorowania przestrzegania praw człowieka. Chodzi o prawa Żydów, a mówi się o prawach człowieka, jakby jedynymi ludźmi na świecie byli Żydzi. Śmieszniejsze od najśmieszniejszego jest to, że miałem nie pisać o Żydach i znowu złamałem dane sobie słowo. Niestety. Do jakich śmieszności doprowadzają człowieka Żydzi? Czy ja muszę myśleć, czytać i pisać o Żydach?

Skoro nie może być normalnie, to niech chociaż będzie śmiesznie. Niech polski parlament w pierwszej kolejności zadba o Indian Ameryki Północnej, a następnie z wielką empatią niech pochyli się nad losem Palestyńczyków mordowanych przez Izraelczyków pochodzących od Żydów. I tyle.

Piotr Tomski

2 uwagi do wpisu “Brońmy Indian i Palestyńczyków

  1. Ja bym jeszcze dorzuciła uwadze świata kurdyjskich Peszmergów. To jedyni wojownicy, którzy twarzą w twarz stanęli do walki z ISIS. Walczą o swoje państwo już tak długo i ofiarnie, że odmawianie im skrawka własnej ziemi jest dla mnie nieludzkie.
    Z tego co wiem, to Indianie mają się całkiem dobrze.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s