Przepisy prawa pozwalają na odpowiednie wynagradzanie polityków, ale pan Kaczyński uznał, że ministrowie mają oddać nagrody, a wszyscy politycy stracą dwadzieścia procent wynagrodzenia. Zarządzenie posła Kaczyńskiego było po prostu głupie i wyjątkowo szkodliwe dla Polski, gdzie politycy bez takich decyzji i tak funkcjonują w wypaczonej rzeczywistości ekonomicznej, która nie jest odizolowana od normalnego rynku pracy. Oni zarabiają mało, a muszą zatrudniać ludzi, którym muszą płacić dużo. Czysty populizm posła Kaczyńskiego tylko pogłębił wypaczenie rzeczywistości.

Poseł Kaczyński nie przyjrzał się sobie. Jako szary Polak żądam od posła Kaczyńskiego, żeby oddał emeryturę. Jest przecież posłem i normalnie pracuje, a więc nie jest emerytem. Dlaczego zatem dostaje emeryturę i nawet pobrał jakąś odprawę? Coś mu się należy? Nie. Poseł Kaczyński udowodnił właśnie, że nikomu w polityce nic się nie należy, a już otrzymane w różnej formie wynagrodzenia trzeba zwracać. Należy też zwrócić emeryturę za okres, w którym emerytem się nie było. I tyle.

Jest jeszcze lepsze rozwiązanie problemu emerytury posła Kaczyńskiego. Pan Kaczyński powinien zostać uczciwym emerytem, to znaczy powinien definitywnie wycofać się z działalności politycznej. No właśnie. Wszyscy posłowie na emeryturze powinni ograniczyć się do bycia emerytami. Naturalna eliminacja emerytalna usunęłaby wiele zła.

Piotr Tomski

4 uwagi do wpisu “Panie Kaczyński oddaj pan emeryturę

  1. Zwróć uwagę, jaki myk robi Prezes. Narzekacie, nie podoba Wam się, to zrobię wam dobrze tak, że wam w pięty pójdzie. Kazał oddać nagrody, ale przy okazji ograbił i Bogu ducha winną opozycję i samorządowców. Żeby im się odechciało protestować. To samo robi z niepełnosprawnymi. Chcecie, to dostaniecie, ale razem z bluzgami ze strony tych, których opodatkuje.
    Masz rację, Prezes powinien odpocząć na zasłużonej (?) emeryturze. Nie mając dzieci w sumie mu dynda co czeka Polskę.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s