„Miałeś chamie złoty róg…” wybrzmiało dla mnie wczoraj bardzo współcześnie, kiedy zestawiłem tę frazę z obniżeniem wynagrodzeń polityków. No właśnie. I zobaczyłem, duszą natchnionego patrioty, polskich polityków w jutowych workach przepasanych jutowymi sznurami, jak sobie spacerują po ulicach Warszawy pomiędzy mknącymi limuzynami firmy Mercedes, Porsche czy Rolls-Royce, patrząc smutnymi oczami na piękne apartamentowce. Tak. Oni muszą chodzić pieszo i mieszkać w noclegowniach, ponieważ po kilku genialnych rozwiązaniach politycznych genialnego przywódcy partii rządzącej musieli oddać wszystko różnym instytucjom charytatywnym i płacić do kasy państwowej za możliwość bycia politykiem.

Decyzja pana Kaczyńskiego jest może słuszna z dzisiejszego punktu widzenia Polaków, bo Polacy muszą zarabiać mało za ciężką pracę albo muszą opuścić ojczyznę w poszukiwaniu zarobków, które dostają w Polsce politycy za lekką pracę. Może jednak należy zmienić ten punkt widzenia Polaków, podnosząc na przykład płacę minimalną do czterech tysięcy złotych miesięcznie, skoro już głos ludu jest głosem Boga. Zapytajmy ludzi o wysokość płacy minimalnej czy o już obiecaną kwotę wolną od podatku, a jestem pewien, że pan Kaczyński nie będzie mówił: vox populi, vox dei. Zapewne kolejny raz zmieni zdanie, jak już w tej właśnie sprawie zdanie zmieniał.

Jest w decyzji pana Kaczyńskiego tylko jeden element, który mnie cieszy. Chodzi o obniżenie uposażeń posłów i samorządowców opozycji totalnej, która tak lamentowała w kwestii nagród dla ministrów. Mam nadzieję, że politycy PiS-u w jakiś sposób sobie wyrównają te zmiany, natomiast wiem, że opozycja je odczuje mocno. I niech boli. I niech czują zemstę „pana”. Hi, hi, hi…

Piotr Tomski

 

 

19 uwag do wpisu “Jutowe worki dla polityków

 1. W sumie to przykre bardzo jest to, że „ciemnej ludy” nic tak bardzo nie ruszyło – bo, ani łamanie konstytucji, ani niszczenie władzy sądowniczej, czy rozkład państwa – jak kasa. „Kasa, Misiu, kasa”.

  Polubienie

   1. Zapewniam Cię, że nie ufam prezesowi i w wielu wpisach dawałem temu wyraz. Jeśli popieram „zjednoczoną prawicę”, to muszę mocno przymykać oczy na prezesa. Hi, hi, hi…

    Polubienie

 2. Mnie prawica nie kojarzy się dobrze: z nietolerancją dla inności, z tolerancją dla agresji wobec mniejszości, z przyzwoleniem na przemoc i podporządkowanie kobiet mężczyźnie i jego interesom, z bezkrytycznym celebrowaniem wiary bez akcentowania jej istoty. No i z Prezesem&spólka. Czy prawica ma jakieś plusy?

  Polubienie

   1. Żałuję, ale ja nie odczuwam powołania
    do przekonywania kogokolwiek do jakichkolwiek przekonań, poglądów czy „skojarzeń”. Znajdziesz na pewno wiele osób, które chętnie Ci będą objaśniać „prawicowy” obraz świata.

    Polubienie

  1. Szarabajka a mi jednoznacznie źle kojarzy się lewica. W szczególności z nawoływaniem do zalegalizowania zbrodni aborcji na żądanie (czarne marsze), przemocą i dyskryminacją wobec inaczej myślących (jak marsz niepodległości z 2011 r. zaatakowany przez zamaskowanych niemieckich faszystów z antify podających się za antyfaszystów) – każdy kto nie popiera lewicowej narracji jest wyzywany od faszystów, antysemitów, ksenofobów i czego to jeszcze tam lewacy nie wymyślą. Do tego faszyzm, nazizm i komunizm czyli trzy zbrodnicze ideologie to nie dzieło prawicy, ale lewicy. Lewica chce wszystko regulować, nakazywać, zakazywać, a prawica chce jak najwięcej wolności dla ludzi i jak najmniej nakazów, zakazów i prawnych regulacji. Ja jako wolnościowiec nie cierpię nakazywania i zakazywania i chcę, aby państwo jak najmniej ładowało się z butami w moje życie i dlatego nie cierpię lewicy. A tak na marginesie – PiS nie jest żadną prawicą, bo gospodarczo są socjalistyczni jak SLD albo i bardziej, a i produkują kupę przepisów nakazowych i zakazowych czyli jak typowi lewicowi socjaliści. Agresja wobec mniejszości? Ja bym powiedział, że raczej jest odwrotnie. To mniejszość terroryzuje większość. Homoseksualiści niech sobie żyją, ale czy muszą manifestować swoją orientację na ulicach? Czy ja wychodzę manifestować moją heteroseksualność? Dlaczego ta tzw. nowoczesność polega na promowaniu dewiacji, wypaczeń i zboczeń jako normalności. Dwóch facetów czy dwie kobiety nigdy nie urodzą dziecka, bo biologia na to nie pozwala i dlatego nie można ich związku określać jako małżeństwo. A w wielu krajach zachodu wprowadzono tzw. homomałżeństwa (ostatnio w Niemczech). To jest chore. Ten świat zwariował! Dlatego ja popieram prawicę, tą prawdziwą, choć co do kościoła to się zgodzę, że bez przesady z tym manifestowaniem wiary. Jesteśmy wolnymi ludźmi i ktoś chce to wierzy, a nie to nie i nikt mu nie ma prawa niczego narzucać.

   Polubione przez 1 osoba

 3. No cóż dla mnie jest to tylko tani chwyt propagandowy. Warunki na rynku są takie, specjalista może zarobić kilka albo i 10 razy więcej zatrudniając się w prywatnej korporacji niż jako minister. Dlatego też jeśli chcemy mieć za ministrów prawdziwych specjalistów, a nie miernoty, które dają się robić w bambuko i ośmieszają nas i nasz kraj to trzeba im odpowiednio zapłacić, żeby chcieli pracować dla Polski. Takie są realia. Zwykły Kowalski nie rozumie najwyraźniej, że minister czy wiceminister mają dużą odpowiedzialność za swoje decyzje. To nie praca na kasie w markecie czy układanie towaru na półkach za najniższą krajową.
  A sondaże PiSowi spadają raczej nie z powodu przyznanych premii, ale za całokształt. Myślę, że w dużej mierze zaważyła tu sprawa z Żydami. PiS najpierw twardo bronił nowelizacji ustawy o IPN, a potem jak zaczęła się nagonka i USA też wyraziło tzw. zaniepokojenie tą ustawą podkulił ogon i się wycofał. Zaczęli gadać, że ustawę trzeba będzie jeszcze raz znowielizować i że w ogóle nie będzie ona stosowana. Czyli co – rząd nie będzie stosował obowiązującego prawa? Na jakiej podstawie. Takie gadanie jest kompromitacją. I ludzie to widzą i dlatego słupki lecą w dół. Sprawa z Żydami na pewno nie jest jedynym powodem, ale robi wizerunkowo bardzo dużo złego dla PiS. Tak działając PiS dokonuje tzw. samozaorania.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s