Nie spodziewałem się nawet, że prezydent Duda będzie miał na mnie tak duży wpływ, powodujący przyjęcie przez mnie mocnego postanowienia wykluczenia z mojej świadomości tematu Żydów. Masa krytyczna została dzisiejszym przemówienie prezydenta przekroczona i dla mnie temat Żydów przestał istnieć.

Mam do tego nadzieję, że wielu Polaków ma dzisiaj podobne odczucia i podejmie podobne zobowiązania wewnętrzne. Koniec i kropka, jak powiedział niedawno Żyd Daniels w wywiadzie dla „Sieci”. Polacy mają swoją godność i nie są bandą idiotów, za która trzeba ciągle coś mówić, a już na pewno nie powinni tego robić politycy różnych proweniencji, którzy są po prostu nie stabilni. Prośba o wybaczenie jest przy tym tak upokarzająca dla współczesnych Polaków poprzez zjednoczenie ich z komunistycznymi oprawcami, notabene byli to najczęściej współpracownicy tych wypędzanych, że honor Polaków został brutalnie podeptany.

Wstydzę się za prezydenta, jak już wstydziłem się za polskich biskupów. Biskupów rozumiałem, bo przecież to w gruncie rzeczy obce ciało w Polsce, narzucone Polakom przez obce, watykańskie państwo, ale nie rozumiem polityków wybranych i obdarzonych zaufaniem przez Polaków. Wstydzę się za te słowa i jest mi przykro.

Uważam przede wszystkim w zaistniałej sytuacji, że prezydent Duda powinien teraz przeprosić Polaków za swoje nieprzemyślane wystąpienie. Myślę, że Polacy sobie zasłużyli na prawo do nienaruszania ich osobistej godności.

Postaram się wobec powyższego już nigdy o Żydach nie pisać, nie mówić i nie myśleć. Żydzi są zatem dla mnie „powietrzem” w przestrzeni publicznej i tyle.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s