Klasycznym przykładem negatywnego wpływu Onetu na Polaków jest metamorfoza redaktora Stankiewicza, który obecnie wygłasza nieprzychylne Polsce opinie, a osoby broniące Polskę próbuje po chamsku zakrzyczeć i sprowokować do reakcji emocjonalnych. Drugim przykładem złego działania Onetu jest osoba redaktora Węglarczyka, który chyba genetycznie ma awersję do wolnej Polski i robi wszystko, żeby Polska była podporządkowana silniejszym państwom. Tak. Obaj wyżej wymienieni nie byli tak gorliwi antypolsko, kiedy jeszcze nie brali niemieckich wynagrodzeń. Z oboma dało się rozmawiać o polskich interesach bez uwzględniania oczekiwań obcych państw.

Obrzydliwa rozgrywka „sankcjami” amerykańskimi dla naszego prezydenta czy naszego premiera jest kolejnym elementem gry, w której pozory prawdy mają Polaków przekonać, że nie możemy robić niczego, co nie jest w świecie pozytywnie przyjmowane. Nie możemy bronić pamięci o naszych przodkach, a za chwilę nie będziemy mogli bronić żadnych naszych wartości, które nie są odpowiednie dla nowoczesnych i zmodernizowanych gejów lub lesbijek. Nie liczy się przy tym głos społeczeństwa, bo to „głupie społeczeństwo” wybrało przecież PiS, a PiS nie ma prawa do reprezentowania Polski. PiS może reprezentować jedynie Polskę PiS, a ta Polska PiS już nie będzie przyjmowana w Waszyngtonie. Cóż! Jeśli polskie władze będą objęte sankcjami, to mamy po prostu do czynienia z kolejną „Jałtą”. Historia lubi się w taki sposób powtarzać dla słabych.

Przywołam więc myśl „klasyka realnej polityki zagranicznej” od robienia „łaski” i powiem, że, zdaniem Onetu, to polskie władze muszą teraz robić „łaskę” Izraelczykom, Amerykanom, Rosjanom i, co jest oczywiste, Niemcom. Wysiłek oralny to będzie gigantyczny, ale Onet na pewno wtedy pochwali polskie władze.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s