Uważałem bardzo długo redaktora Wildsteina Bronisława za mądrego człowieka o ogromnej wiedzy i umiejętności korzystania z tej wiedzy. No i już tak nie uważam. Przykro jest przekonać się kolejny raz, że szanowało się niewłaściwą osobę. Niestety!

Wystąpił wyżej wymieniony w telewizji publicznej razem z jakimś Żydem i stwierdził coś, co było piramidalną bzdurą. Wynikało z jego wypowiedzi, że Żydzi urodzeni jako Żydzi i ścigani w czasie drugiej wojny światowej jako Żydzi po 1945 roku jako komuniści już Żydami nie byli. Nie wyjaśnił tylko szanowny pan redaktor, czy po wyjeździe do Izraela, jak zrobił bandyta Salomon Morel, ci osobnicy stawali się ponownie Żydami, czy może byli już Izraelczykami, którzy przecież z Żydami nie mają wiele wspólnego. Czy Żydzi, którzy uciekli na Zachód Europy, byli znowu Żydami, jak sami twierdzili, czy może zostali kosmitami? A Żydzi, którzy uciekli do USA, kim byli? Chaos w tego typu myśleniu jest zaiste żydowski.

Wobec powyższego sens wyjazdu pana Wildsteina do Izraela, gdzie na zlecenie polskiego rządu ma reprezentować interesy Polski i Polaków w związku z negowaniem naszych rozwiązań prawnych, jest co najmniej wątpliwy. Ja nie mam wątpliwości, że dla tego pana czysta onomastyka jest ważniejsza od historii i rozsądku, a zatem jego rozmowy w Izraelu będą … chaotyczne.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s