Jeśli pamięć mnie nie myli, to ponad dwa lata temu obiecywano nam całkowite uzdrowienie prokuratury i w tym celu przywrócono rozwiązania ustawowe, które dały ogromne uprawnienia panu Ziobro. Uprawnienia wiążą się z obowiązkami, jakby pan Ziobro tego nie wiedział, a obiecywanie w jego wykonaniu było dokładnym określeniem przyjętych przez niego obowiązków. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek zmuszał pana Ziobro do przyjmowania tego stanowiska. Nie słyszałem również, żeby zmieniono w ciągu tych dwóch lat przepisy prawa w zakresie odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za niedopełnienie obowiązków. I nie słyszałem wreszcie, żeby ktokolwiek robił cokolwiek w kierunku uzdrowienia prokuratury albo jakiegokolwiek rozliczenia jakichkolwiek błędów prokuratorskich. Słuch mam dość dobry i nie słyszałem.

Wobec powyższego nie potrzeba asa prawniczego do stwierdzenia, że pan Ziobro powinien mieć postawione zarzuty z art. 231&1 kodeksu karnego. PiS robi na przykład medialną kampanię w sprawie warszawskiej reprywatyzacji i tym samym pokazuje, co w setkach spraw reprywatyzacyjnych przy jasnych dowodach popełnionych przestępstw robili konkretni prokuratorzy. Czy pan Ziobro nie powinien już dawno temu ich rozliczyć? Podobna kampania medialna jest w sprawie Amber Gold i podobnie cała grupa „ślepych i głuchych” prokuratorów nie poniosła żadnej odpowiedzialności. Czy pan Ziobro o nich nie słyszał?

Pan Ziobro ze swoimi współpracownikami zajmuje się śmiesznymi ułatwieniami w obronie koniecznej i tworzeniem serii komicznych projektów ustaw, które blokują reformę sądów czy psują stosunki Polski z innymi krajami, bo są poza wszystkim jeszcze dziwnie utajniane. No cóż! Można widzieć w panu Ziobro geniusza i wielkiego szeryfa, ale ja zalecałbym odrobinę zastanowienia oraz zastosowanie starej zasady: po owocach ich poznacie. Owoce są zgniłe, zatem pan Ziobro musi siedzieć.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s