Po dwóch latach od przejęcia władzy w Polsce PiS chce rozliczać frajerów od Kulczyka za, stosując terminologię platformianą, robienie Kulczykowi laski. Prywatyzacja Ciechu była ostatnim „mistrzowskim” przedsięwzięciem wielkiego geniusza biznesu i chyba największym upodleniem środowiska polityków rządzących Polską, co było oczywiste od samego początku zaistnienia tego faktu dzięki nagraniom kelnerów zwanym „taśmami prawdy”. Dwa lata trwało zebranie wystarczających dowodów do przedstawienia zarzutów i zatrzymania sześciu osób?! Nie wierzę.

Kulczyka już nie da się rozliczyć, a jego spadkobiercy formalnie nie mają ze sprawą wiele wspólnego, dlatego postępowanie będzie tylko połowiczne. Niestety. Połowiczna sprawiedliwość nie jest w ogóle sprawiedliwością. Do tego mówimy na razie o działaniu prokuratury, natomiast nie mamy jeszcze żadnej wiedzy o stanowisku sądu, które będzie przecież decydujące. Fantazja polskich sędziów nie ma granic i w przedmiotowym przypadku z pewnością pozwoli na analizy, które z tych rządowych frajerów zrobią bohaterów. Była już zresztą wersja, według której Kulczyk ratował polską firmę przed rosyjskim przejęciem, zatem to byli sami patrioci.

Dużo mówi się ostatnio o wielu genialnych pomysłach Kulczyka, przy których dziwna pomoc funkcjonariuszy publicznych różnych opcji rządzących Polską właściwie sprowadzała się do dawania czystych pieniędzy firmom Kulczyka. I przez dwadzieścia lat nikt nic nie zrobił w tej konfiguracji dla dobra Polski.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s