Tysiąc lat prześladowań, mordów i różnych „pogromów” w całej Europie nie wywołały w głowach Żydów żadnych refleksji poza pretensjami do reszty ludzkości i ciągłym twierdzeniem, że Żydzi są narodem wybranym przez Boga. Wiele fragmentów Biblii wskazuje na wyjątkową pychę i arogancję tego narodu, przy której niemiecki faszyzm to jest pryszcz. No cóż! Uogólnianie uważałem zawsze za ogromny błąd, ale przecież to Żydzi ogólnie chcą obciążyć Polaków holokaustem. Czy Polak nie ma zatem prawa do pisania przykrych rzeczy o Żydach?

Żydzi zawsze żyli w diasporach, z których czerpali swoją siłę. Niewielu chciało się asymilować czy wychodzić w jakikolwiek sposób poza swoje środowisko, w którym żyli według dość specyficznych zasad – bardzo różnych od otoczenia. To otoczenie najczęściej ich nie rozumiało i miało duży problem z akceptacją żydowskiej odmienności, ale to Żydzi przekonywali siebie o swojej wyższości ponad innymi narodami wobec Boga. Bóg ich przecież wybrał, muszą więc żyć w sposób przez Boga wskazany, reszta ludzi natomiast się nie liczy. I do czego teraz doszło? Żydzi dzisiaj już nie istnieją jako odrębny naród, bo są Izraelczykami. W Boga wierzy chyba mniejszość Izraelczyków, a przynajmniej większość nie przestrzega zasad religii mojżeszowej. Żydzi jednak nadal uważają się za lepszych od innych i oczekują więcej przywilejów nawet w sferze obowiązującego prawa. Oni mogą na Polakach wieszać psy, Polacy natomiast nie mogą mówić o Żydach w zbrodniczym aparacie komunistycznego reżimu w Polsce albo o żydowskiej policji w gettach w całej Polsce w czasie II Wojny Światowej. Żydzi mogą wychowywać swoje dzieci w nienawiści do Polaków, a Polacy muszą Żydów kochać i milczeć.

Należałem do tych nielicznych Polaków, którzy bronili nawet żydowskich macew użytych do układania chodników miejskich w małym, polskim miasteczku (powyższy fakt mam udokumentowany pismem z polskiej prokuratury) i teraz mogę się z siebie śmiać, a patrząc w lustro mogę mówić: naiwniaku. Nigdy więcej nie zrobię niczego, co wywołałoby pozytywne skutki dla Żydów, Izraelczyków lub pamięci o nich.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s