Zwykła przyzwoitość w relacjach międzyludzkich nakazuje ludzi uczciwych wspierać, natomiast ludzi nieuczciwych ta sama przyzwoitość każe po prostu wykluczać z towarzystwa. Właśnie w taki sposób postępują ludzie prawi, a cała reszta filozofii zakłamania (zbliżanie się do wrogów, wybaczanie krzywd czy pojednanie) jest bardzo zła i prowadzi bezpośrednio do akceptacji zła w czystej formie. Uczciwie postępują ludzie prawi, czyli uczciwie postępują ludzie prawicy, i przede wszystkim tym różnią się ludzie prawicy od ludzi lewicy, którzy zawsze starają się wszystko na tyle skomplikować, żeby uczciwość i prawda przestały cokolwiek znaczyć.

Lansowany przez różnych ludzi relatywizm popsuł zdrowe umysły i inteligentni ludzie zaczęli tracić rozsądek, konstatując nieistnienie prawdy. Prawda jest świętością. Brak prawdy jest tylko skutkiem niedoinformowania, ignorancji czy braku wiedzy, co z kolei wynikać może z naszego lenistwa albo może być skutkiem ograniczania nas przez innych ludzi. Relatywizm w każdym razie miał nas rozgrzeszyć z obowiązku dążenia do świętości. Przykre! Świętość istnieje.

Istnieje również prawda o przyczynach katastrofy samolotu polskiego pod Smoleńskiem w 2010 roku. Ja tej prawdy nie znam i nie zna jej w całości pan Antoni Macierewicz, ale nigdy nie wolno przestać o tę prawdę zabiegać. Ustalenie przyczyny wybuchu na pokładzie samolotu też nie pokaże całej prawdy, bo nie poznamy sprawców zamachu, o czym wspomniał już sam Putin, wskazując jednoznacznie na Warszawę jako miejsce ostatniego pobytu samolotu na ziemi, jakby już wiedział o pojawieniu się dowodów na eksplozję. Determinacja pana Macierewicza w sprawie smoleńskiej była powodem do kpin, co już było wcześniej przy likwidacji WSI czy lustracji ubeckich donosicieli, ale mam nadzieję, że pan Antoni będzie walczył o prawdę dalej.

Mam nadzieję, że wkrótce poznamy z ust pana Macierewicza prawdę na temat jego odwołania ze stanowiska ministra. Mam nadzieję, że ta prawda otworzy oczy prawych ludzi w Polsce.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s