Powstał nowy serial historyczny w publicznej telewizji i Polska podzieliła się natychmiast przy ocenie tego „dzieła artystycznego”. No cóż! Biorę udział w tej dyskusji od początku broniąc serialu, chociaż serial nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Uważam, że sama idea w tym przypadku jest najważniejsza. Ideą w tym przypadku jest Polska. No!!!

Produkcja telewizyjna za małe pieniądze nigdy nie będzie arcydziełem, ale powstanie po latach przerwy serialu historycznego w publicznej telewizji, która za polityczne zaangażowanie ma wielu wrogów, dla tych wrogów jest okazją do krytyki wszystkiego w nowej produkcji – nawet wyboru okresu historycznego zbyt powiązanego ze współczesną polityka partii rządzącej. Dochodzi po prostu do kabaretowych wywodów poważnych niby ludzi, którzy zieją nienawiścią do … polskości chyba. Przykra to jest sytuacja, zwłaszcza że przodują w tej krytyce niemieckie media wydawane po polsku, a za nimi podążają prawdopodobnie nieświadomie rozsądni Polacy, którzy spodziewali się może lepszego filmu i czują zawód.

Zostałem więc zmuszony do oglądania serialu telewizyjnego, chociaż wcale nie jestem tego typu cyklicznym zajęciem zainteresowany. Ha! Czuję patriotyczny obowiązek w oglądaniu tego serialu.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s