Układanie życia wszystkim jest przypadłością rządzących Europą od wieków, bo przecież nikt na świecie nie ma pojęcia o praworządności czy demokracji. Nikt na świecie poza europejskimi elitami nie wie, jak musi funkcjonować państwo. Nikt nie ma bladego pojęcia poza Europą o prawdziwej cywilizacji. A już prawdziwe wartości są znane tylko europejskim politykom z Brukseli, Berlina i Paryża. Przy tym europejscy politycy są najskuteczniejsi w realizacji własnych projektów.

Jeśli ktoś wierzy w prawdziwość powyższych bredni, to już powinien myśleć co najmniej o psychoanalityku. Jednak dla mnie osobiście w tym europejskim chaosie najgorsza jest rola chrześcijaństwa, które od wieków czy może nawet od tysiąclecia służy wyłącznie do ogłupiania i zniewalania większości ludzi przez tak zwane elity. No właśnie. Elity wyznaczają kierunki, natomiast cała reszta „maluczkich” pokornie je realizuje, do czego idealnym narzędziem było chrześcijaństwo. Chrześcijaństwo zbudowało w zasadzie na całym świecie podstawy kapitalizmu, który do dzisiaj uważany jest za idealny system społeczny. Chrześcijaństwo wygenerowało prawa człowieka i filozofię miłości, z której powstały nowe wersje, zaprzeczające wersji pierwotnej, czyli zrodził się chaos niemal apokaliptyczny. Apokalipsa to jest zresztą też chrześcijaństwo. I co? Po ostatnim zjednoczeniu europejskich polityków z polskim episkopatem każdy wierzący im człowiek może w pełni zasadnie podjąć leczenie psychiatryczne.

Nie wiem, co jest rozwiązaniem prawidłowym w zaistniałej sytuacji. Zaciągnę się może na próbę do pogańskiego kościoła Słowian, gdzie właśnie niedawno skończyły się Szczodre Gody. Wrócę przynajmniej do wiary przodków.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s