Jeśli szef jakiejkolwiek organizacji ludzkiej czy też zwierzęcej wymaga lojalności od zależnych od siebie istot, to musi zagwarantować im opiekę, pomoc w potrzebie, wsparcie fizyczne i duchowe oraz inne benefity życia stadnego, zwłaszcza kiedy istoty te wymagania spełniają. Jeśli powyższa zależność nie działa, to szefa już nie ma. Nikt rozsądny nie będzie takiemu szefowi służył, natomiast wszyscy będą gotowi do pozostawienia go samemu sobie przy najwygodniejszej do tego sytuacji.

Lojalność premier Beaty Szydło była wzorcowa. Każde jej publiczne odniesienie do prezesa Kaczyńskiego było pełne szacunku i podporządkowania. Po dwóch latach ciężkiej pracy dla partii i jej szefa otrzymała „nagrodę’. Cywilizowani, kulturalni i przyzwoici ludzie nie nagradzają w taki sposób takich pracowników. Niestety. Kim zatem jest pan prezes? Czy przypadkiem jego najwięksi wrogowie nie mają racji w ocenach?

Ostatni obrońca „okrągłego stołu” jest złym człowiekiem. Myślę, że dalsze rozważania na temat tego pana nie miałyby sensu, ponieważ jego postępowanie wystarczy za tysiące słów krytyki. Kaczyński Jarosław jest złym człowiekiem.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s