Zawsze w Polsce dochodziło do konfliktów między ludźmi o zbliżonych poglądach politycznych, którzy mieli ambicje wpływania na tak zwane masy, co powodowało w efekcie tych konfliktów, że masy topniały do garstek wyznawców na wzór grup klasztornych lub sekt; na jedno wychodzi. Normalni ludzie od skonfliktowanych, nawiedzonych i najczęściej agresywnych działaczy politycznych uciekli.

Regularnie oglądam prawicowe telewizje w Internecie i nie mogę ostatnio wyjść z szoku, jak ci ludzie siebie nawzajem traktują. Nie potrafię nawet określić przyczyn tego stanu, chyba że zastosuje się prastarą zasadę: kiedy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Przykre! Liczba odsłon w Internecie jest przełożona na pieniądze, które przecież stanowią jakiś zamknięty zbiór do podziału.

Podobnie jest też z lewicą. Lewica w Polsce nie ma obecnie reprezentacji w parlamencie, co jest skutkiem wcześniejszych konfliktów i podziałów na „prawdziwą” lewicę Razem, lewicę kanapowo-kawiorową SLD oraz szurniętą lewicę Palikota. Lewica wykazała może więcej klasy przy tym podziale, tyle że klasa nie pomaga wiele w takiej sytuacji. Liczba wyznawców lewicowych partii jest znikoma, natomiast pieniądze z subwencji powyborczych niedługo się skończą całej lewicy. I co? Będzie wtedy plucie prawicowe na lewicy w Internecie? Będzie, jak już są w Internecie informacje o lewicowych gwałtach i lewicowych molestowaniach.

Jestem ciekaw, swoją drogą, ilu ludzi weźmie udział w następnych wyborach, bo po ogólnym wielkim pluciu politycznym coraz trudniej jest głosować normalnym ludziom na wszystkich równo oplutych ze zdradzieckimi mordami, faszystów, dyktatorów małych i nieco większych, komunistów, bolszewików, czerwonych, brunatnych etc.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s