Przed komisją sejmową „Amber Gold” pojawił się policjant o wyjątkowym poczuciu humoru, który z wielką powagą na twarzy stwierdził, że w Gdańsku działał i zajmował się firmą Plichtów najlepszy w Polsce wydział kryminalny z szesnastu Komend Wojewódzkich Policji. Śmiałem się z tego długo, ale problem jest bardzo poważny. Jeśli ten policjant powiedział prawdę i jeśli ten wydział rzeczywiście w rankingu policyjnym tak się ulokował, to kolejna przyczyna upadku państwa polskiego staje się oczywista. Policja!!!

Wystarczy chwilę pomyśleć nad słowami tego policjanta, żeby zrozumieć istotę problemu policji w Polsce. Policja jest oceniana na podstawie statystyk, które notabene sama prowadzi. Musi zatem policja wystawić odpowiednią liczbę mandatów i wykryć odpowiednią liczbę przestępstw, co daje premie, nagrody, awanse i policyjną władzę. Statystyka rządzi. Dzięki takiej statystyce najgorszy wydział może być najlepszy. Mamy więc dno i myślimy, że to już koniec, kiedy spod dna słyszymy pukanie z okrzykiem: halo, tu policja z Gdańska.

Chciałbym jeszcze w życiu spotkać w Polsce policjanta z poczuciem godności osobistej, czyli chciałbym spotkać honorowego policjanta. No i chyba powinienem iść do lekarz, skoro wyartykułowałem powyższą myśl.

Jan Woliński

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s