Mam nadzieję, że kariera pani prezydent Warszawy zakończy się spektakularnym zatrzymaniem i osadzeniem w areszcie śledczym. Moja nadzieja jest przede wszystkim związana z resztkami wiary w znaczenie polskiego państwa. Mówiąc inaczej: jeśli państwo polskie ma jeszcze jakiekolwiek znaczenie, to pani Hania musi siedzieć.

Ubawiło mnie stwierdzenie tej pani, że sąd wprawdzie odrzucił jej wnioski, ale ona jest zadowolona ze słów użytych w uzasadnieniu tej decyzji, ponieważ rozumie jako prawnik, że sąd określił jasno jej wysoką pozycję procesową w przedmiotowych sprawach i nadał jej rolę organu, który stroną być nie może. Hi, hi, hi … Dokładnie tak mógłby powiedzieć skazany morderca, że sąd wprawdzie go skazał na dożywocie, ale w uzasadnieniu wyroku stwierdził, iż ofiara również odpowiada za całe zajście, bo stała na linii strzału i nie uciekała. Czy ta pani ma jeszcze trochę poczucia osobistej godności, żeby po prostu odejść? Tak. Nie użyłem słowa „honor”, dlatego że ta pani zdolności honorowych na pewno nie ma.

Mam też nadzieję, że razem z panią Hanią zostaną zatrzymani prokuratorzy i sędziowie biorący udział w postępowaniach w tych sprawach przed 2016 rokiem i sędziowie przyjmujący pełnomocnictwa od trupów. Czuję się upokorzony pracą takich ludzi do dzisiaj dla państwa, którego jestem obywatelem.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s