Polska jest położona między terytoriami narodów, które mają genetyczny zapis dominacji nad innymi narodami i brak chęci pokonania tego zapisu nawet przy prawnym obowiązku. Czy istnieje zresztą prawny obowiązek równości narodów? Nie!!!

Niemcy i Rosjanie uważają się za lepszych od innych, chociaż powody ich przekonań o własnej wielkości są zupełnie inne, to jednak ta obsesja prowadzi do tego samego działania, które opiera się na narzucaniu innym narodom własnego interesu jako „dobra wspólnego. Dlatego podobne mechanizmy rządzą obecnie całą Europą i większą częścią Azji, bo do gry wszedł gracz chiński, który próbuje ograć wszystkich, podobnie notabene do gracza amerykańskiego, panującego nad światem Zachodu po wojnie, ale Niemcy i Rosjanie znowu w swojej ślepocie i głupocie mają pełne przekonanie, że ich pozycja jest najlepsza. W tej grze Polacy mogliby dużo wygrać, tyle że nasze genetyczne zapisy mogą w tym przeszkodzić. Nie wiem, czy jesteśmy zdolni do takiej postawy, która naszą narodową dumę zakryłaby biznesowym targiem? Nie wiem też, czy tak należy postępować? Boję się jednak, że wkrótce Polacy mogą stanąć przed murem nienawiści niemiecko-rosyjskiej, która będzie znowu skierowana na fizyczną eliminację całego narodu. Naród z kolei jest teraz pozbawiony możliwości obrony, a rząd PiS-u nie robi wrażenia poważnego obrońcy i dobrego organizatora wszelkich poczynań militarnych.

Rozważania unijnych polityków w kwestii praworządności i procedur unijnych włóżmy pomiędzy bajki, bo taka jest ich rola i moc sprawcza. No, chyba że im chodzi o danie Polakom zajęcia, żeby nie zwracali uwagi na prawdziwe zagrożenia ze strony sąsiadów.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s