Prezydent Francji dał głos na temat Polski i polskie władze natychmiast zareagowały. Premier pouczyła pana prezydenta, że wtrąca się w sprawy, które przekraczają zakres jego uprawnień, kompetencji i percepcji. Idiotyczne wystąpienie politycznego głupka, który został prezydentem upadającego kraju, bo jakieś grupy finansowe tak chciały, stało się wydarzeniem dnia w Polsce. Po co?

Unia Europejska jest już poza polskim zasięgiem. Nie wiem, czy Polacy mają czego żałować, ale decyzje już zapadły. Jeśli chcemy dołączyć do strefy euro i być w niej, to poniesiemy znowu tak duże koszty przyłączenia, tracąc rezerwy i wpływ na finanse, że ostatecznie zostaniemy kastą pariasów europejskich, którzy mają dziękować za porady i łaskawość Niemcom. Nie chodzi mi o uprzedzenia powojenne, ale chodzi mi o rozwiązania formalne w obecnej strefie euro, na których zyskują zawsze Niemcy i zawsze tracą inni, a wysokość tych strat też łaskawie określają Niemcy. Trzeba być właśnie francuskim debilem, żeby na taki układ się zgodzić i szukać usprawiedliwienia dla swojego debilizmu w Polsce. Niemcy łaskawie sfinansują francuski deficyt, ale za to Francuzik będzie fikał wokół europejskich wartości i skłócał nawzajem mniejsze kraje Europy Środkowej i Wschodniej, żeby Niemcy swobodnie zarabiali swoje pieniądze. Szatański układ to jest.

Boję się, że Polska staje się powoli ostatnim krajem realnie niezależnym od Niemiec i tym samym Rosji. A za tę niezależność w całych naszych dziejach przychodziło nam zawsze drogo płacić. Niestety.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s