Zastanawiam się często, kto rządzi dzisiaj moją ojczyzną? Wielu powiedziałoby, że rządzi Polską Jarosław Kaczyński, który wydaje polecenia partyjne premier rządu, który wywiera nieformalny nacisk na prezydenta i który bezpośrednio kieruje posłami oraz senatorami PiS-u. Czy to jest tak proste? Wątpię.

Jarosław Kaczyński jest przereklamowany. Jeśli przyjrzeć się całej historii politycznej tego pana, to widać głównie jego błędy i udział w przedsięwzięciach politycznych, które za fasadą pięknych haseł niosły pustą władzę. Jeśli chodzi o wybieranych przez tego pana współpracowników, którym pozwalał na samodzielność, to najczęściej popełniał również błędy, a dopiero premier Szydło jest tym właściwym wyborem na właściwym miejscu, co nie wyklucza jeszcze jej odejścia od swojego mentora. Wspomniawszy dodatkowo udział tego pana w karierze „wielkiego” Bolka, to z całą pewnością można stwierdzić, że Jarosław Kaczyński na ludziach się nie zna i z ludźmi nie potrafi współdziałać przy zachowaniu relacji czystych etycznie. Czytałem dużo wywodów na temat tego pana Jarosława, ale w żadnym nie znalazłem pełnego wyjaśnienia pozycji pana Jarosława i przyczyn tej pozycji. A może nie powinniśmy w ogóle zajmować się panem Jarosławem?

Wyobraźmy sobie, że w Moskwie leży teczka pana Jarosława z raportami Bolka, Glapińskiego Adasia i paru innych agentów służb komunistycznych, którzy na początku odnowionej okrągłym stołem Rzeczypospolitej współdziałali z Kaczyńskimi przy wielu grach biznesowo-politycznych. Niektórzy nie żyją, niektórzy trafili do więzienia po wniosku partii Kaczyńskich o powołanie ich na stanowisko prezesa NBP, niektórzy dzisiaj kierują NBP, a niektórzy są dozgonnymi wrogami Kaczyńskiego, bo mimo ogromnej wiedzy na temat uwikłań Kaczyńskiego w system wzajemnej asekuracji układu okrągłostołowego, to Kaczyński jest „pogromcą” komuchów i patriotą. Pieniądze z FOZZ-u były tylko drobnym wypadkiem w politycznej pracy Kaczyńskich, a do tego oni byli nieświadomi ich pochodzenia. No i minęło tyle lat.

Wyobraźmy sobie, że do pana Jarosława przyjeżdża regularnie dysponent tej teczki i daje wskazówki. Wystarczy kilka odpowiednich decyzji personalnych i rzeczywistość odpowiada wszystkim, a reszta jest iluzją.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s