Przeszłość pani kanclerz Niemiec jest powszechnie znana i uznana za odpowiednią do pełnienia tak ważnej dla kraju funkcji. Zaangażowanie w działalność polityczną i społeczną już w młodości czyni z niej osobę doświadczoną, co z kolei w oczach Niemców podnosi jej pozycję. Czy Niemcy zastanawiają się nad szczegółami z życia swojej pani kanclerz? Nie. Niemcy w ogóle nie chcą zastanawiać się nad szczegółami przeszłości.

Angela Dorothea Kasner była działaczką młodzieżowej organizacji w socjalistycznych Niemczech, co odbywało się za aprobatą radzieckich władz i po odpowiednim przygotowaniu przez radzieckie władze. Jeśli ktoś żył w tamtych realiach, to chyba nie ma wątpliwości co do udziału radzieckich towarzyszy w funkcjonowaniu kierownictwa każdej organizacji politycznej w krajach podporządkowanych ZSRR. NRD było dodatkowo pod nadzwyczajną kontrolą Rosjan i dlatego pani Kasner musiała przejść szkolenie w Moskwie, gdzie musiała wykazać się na tyle wysokim stopniem uzależnienia od komunistycznego systemu, żeby robić polityczną karierę w Niemczech. Jaki był ten stopień uzależnienia? Agent. Radzieckie służby były konsekwentne w kwestii panowania nad ludźmi i nie odpuszczały nikomu, dlaczego miałyby potraktować inaczej córkę swojego współpracownika – pastora Kasnera.

Niemcy chyba mają świadomość udziału pani kanclerz w systemie sowieckim i może dlatego wszelkie dociekania na tym polu są utrącane w głównym nurcie mediów niemieckich, żeby tylko honor niemiecki nie ucierpiał. Gdyby w powszechnym obiegu medialnym ktoś przeprowadził logiczną analizę przeszłości Pani Merkel, to wtedy obecne odczucia przeciętnego Niemca lub przeciętnej Niemki można byłoby porównać do odczuć po gwałtach radzieckich żołdaków w czasie wojny. Niestety.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s