Tusk jest wspaniałym fachowcem od zarządzania państwem i zarządzania Radą Europejską, a przede wszystkim jest wybitnym intelektualistą, jest piękny i jest … A w ogóle dajcie spokój panu Tuskowi, bo on za nic nie odpowiada, on nie podejmował żadnych decyzji, natomiast wszystkie jego działania wynikały z obowiązujących procedur. Dajcie spokój panu Tuskowi, bo jego nigdy nie było. No właśnie. Czy można oczekiwać czegokolwiek od postaci fikcyjnej, wykreowanej do potrzeb określonego czasu i określonych grup interesu?

Zdałem sobie dzisiaj sprawę z małości tego biedaka, który zaliczył się dzisiaj do grona ludzi istniejących wyłącznie dzięki nienawiści do Jarosława Kaczyńskiego. Wyszedł z przesłuchania i kilka razy powiedział o Kaczyńskim, chociaż sam stwierdził, że przesłuchanie odbyło się zgodnie z prawem w kulturalnej atmosferze z udziałem miłych prokuratorów. Ale to było przesłuchanie powodowane chęcią zemsty na panu Tusku i to zemsty Kaczyńskiego. W dwóch wyartykułowanych po sobie zdaniach pan Tusk sobie zaprzeczył. Błysk intelektu pana Tuska znowu oślepił całą Europę a może nawet cały wszechświat. No i jeszcze ten błysk intelektu objął ochronę kornika w lasach podlaskich, czy (tym razem może to nie wybrzmiało) ochronę latających bocianów przed strzelbami pisowskich złoczyńców. O koniach i Kuniu nie wspomnę, bo ten ostatni przy okazji bronił się sam przed atakiem TVP, z którą Kuń się nie zadaje.

Zdałem sobie dzisiaj sprawę z jeszcze jednej okoliczności, która całkowicie zwalnia pana Tuska z odpowiedzialności za jego premierostwo. Otóż pan Tusk nie podejmował decyzji, a jedynie wykonywał polecenia zewnętrzne według zadanych procedur. Spełniał, innymi słowy, pan Tusk funkcję czysto techniczną. W ten właśnie sposób tłumaczyli się hitlerowcy, a przecież u pana Tuska jest to przypadłością rodzinną.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s