Partia rządząca miała świetny pomysł na rozwiązanie problemu związanego ze złamaniem obietnic i podniesieniem obciążeń podatkowych w postaci opłaty paliwowej. Każdy wie, że ból głowy idealnie leczy złamanie palca. Wystarczyło więc wrzucić projekt w sprawie Sądu Najwyższego, żeby opłata paliwowa zeszła na dalszy plan. Głupota opozycji i jej uwikłanie w mafijne układy peerelowskie daje tylko odpowiedni klimat do działania PiS-owi, w którym to klimacie ciągle nie ma na kogo głosować, głosuje się tym samym na mniejsze zło PiS-u.

Oszustwo w wykonaniu rządzących jest obrzydliwe i świadczy o ich niskim poziomie moralnym. W kampanii wyborczej obiecywali nie tylko niepodniesienie podatków, ale mówili o kwocie wolnej od podatku w okolicy ośmiu tysięcy złotych dla każdego. I co z tego wyszło? Jeszcze rok temu wszyscy zapewniali o nieistnieniu sprawy opłaty paliwowej. I co z tego wyszło? Kłamstwo w polityce jest normą, tyle że normy miały się też zmienić.

Polska jest pięknym krajem i Polacy są wspaniałym narodem, marzę więc o prawdziwej dobrej zmianie, w której pojawi się siła polityczna zdolna do uczciwego kierowania państwem polskim. Proste to jest marzenie. Nie chodzi w tym marzeniu o bohaterstwo i stawanie przeciwko wszystkim. Nie chodzi też o wielkie idee, wielkie cele czy projekty, po których Polska byłaby mocarstwem. Chodzi wyłącznie o uczciwe kierowanie państwem. Chodzi o odsunięcie od władzy pozostałości po „okrągłym stole”, które niszczą wszystko i wszystkich. Proste marzenie.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s