Przeczytałem dzisiaj informację powielaną przez posłów PO na temat śmierci demokracji w Polsce, bo uchwalone zostały zmiany w polskim systemie sądowniczym. Nie wiem, który to już raz demokracja umiera od chwili wygrania wyborów przez PiS? Jeśli nawet przyjąć, że umarła dopiero dzisiaj, to kończmy tę farsę i won do domu z tego Sejmu. Po co obywatele mają płacić martwym posłom? Rozgońmy też wszystkie sądy w Polsce, bo od dzisiaj to są aparaty partyjne PiS-u, wystarczą więc decyzje pana Kaczyńskiego za wszystkie wyroki sądowe.

Nigdy nie posądzałem polityków liberalnych i lewicowych (o ludowych nie wspomnę) o poziom intelektualny wyższy od karaluchów albo szczurów, które potrafią głównie dbać o własne interesy. Nigdy też nie uznawałem tych polityków za patriotów – nawet lokalnych. Nigdy nie widziałem u tych polityków przyzwoitości czy prostej uczciwości. Nie jestem zatem zdziwiony ich obecną postawą, ale zadziwia mnie coraz bardziej polskie społeczeństwo, które w trzydziestu procentach osób biorących udział w wyborach parlamentarnych chce na tych polityków głosować. Nie rozumiem ludzi w Polsce. Niestety.

Uważam, że zmiany w ustawie o KRS są zbyt małe, a utrzymywanie przywilejów dla sędziów uznaję niezmiennie za dowód na nienarodzenie się w Polsce prawdziwej, zwykłej, pospolitej demokracji. Sędzia nie jest „świętą krową”, która może defekować, gdzie jej się żywnie podoba, natomiast szaraczki mają ten produkt wąchać z zadowoleniem. Nie. Sędzia ma mieć prawa i obowiązki i ma być z tego rozliczany codziennie a może co godzinę. Nie podoba się panom i paniom sędziom, to proszę o przejście do prywatnych kancelarii adwokackich (podobno tam czekają z utęsknieniem) i nie zajmowanie stanowisk młodym i jeszcze niezainfekowanym ludziom.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s