Organizowanie manifestacji dla pamięci ludzi zmarłych w wyniku upadku samolotu pod Smoleńskiem w każdy dziesiąty dzień miesiąca w centrum stolicy uważam za ogromny błąd. Nie było takiej tradycji w Polsce. Nie w taki sposób czci się zmarłych. Nie wolno przestrzeni publicznej w nadmiernej części poświęcać zmarłym, bo wkrótce zabraknie wolnej przestrzeni dla żywych. Zdaję się w tej sprawie na Chrystusa, który powiedział kiedyś, żeby umarłymi zajmowali się umarli. No właśnie. Osobiście nie chcę mieć nawet grobu ani śladu po spopielonym ciele, które w moich pośmiertnych planach widzę rozrzucone na przykład nad morzem w jakiej urokliwej zatoce albo fiordzie islandzkim.

Moje przekonania były więc daleko od przekonań organizatorów smoleńskich miesięcznic, ale od dwóch czy trzech miesięcy całym sercem jestem z PiS-em. Niestety. Moje serce płacze, pęka i krwawi, ale bije teraz dla PiS-u. Seanse nienawiści w wykonaniu esbeckich konfidentów, którzy brali udział w prześladowaniu przyzwoitych ludzi, są bezspornym argumentem na konieczność opowiedzenia się przez właśnie przyzwoitych ludzi za PiS-em. Nie widzę w tej chwili innej możliwości. Czy takie cele miała ta niby-opozycja? Czy może to wrodzone upośledzenie umysłowe tej opozycji esbeckiej generuje takie odwrócenie celów?

Ważny jest w tym zamieszaniu jeszcze jeden element. Chodzi o użycie definicji aktu religijnego, do którego w czasie tych miesięcznic dochodzi lub nie dochodzi. Podobno esbecki konfident kardynał Nycz nie wiedział, o co chodzi z tym aktem religijnym w czasie miesięcznic. Chodzi dokładnie o to, żeby tak poplątać sprawę, żeby nie było wiadomo, o co chodzi. Akt religijny!?

Jan Woliński

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s