Zapadły pierwsze decyzje komisji „deprywatyzacyjnej” w sprawie warszawskich nieruchomości wyłudzonych od skarbu państwa. Trybunał ludowy zadziałał. „Komisarz” Patryk Jaki odczytał z wielkim namaszczeniem dzieło swego życia politologicznego i święte prawo własności przestało istnieć na drodze administracyjnej. I co na to powiedzą ideolodzy prawicy? No właśnie. Do Polski wrócił komunizm w najczystszej postaci. Hi, hi, hi …

Zaznaczam, że jestem za odbieraniem nieruchomości wszelkiej maści prawnikom i oszustom, którzy pod osłoną „państwa prawa” zdobyli do nich święte prawo własności. Uważam, że wszyscy prawnicy i urzędnicy biorący w tym udział powinni ponieść konsekwencje swoich czynów lub zaniechań, na poziomie swojego zaangażowania w te oszustwa i przede wszystkim na poziomie krzywd wyrządzonych innym ludziom – użytkownikom nieruchomości czy ich prawowitym właścicielom. Rozmiar tych krzywd usprawiedliwia w wielu przypadkach, moim zdaniem, po wprowadzeniu odpowiednich rozwiązań formalnych, postawienie sprawców przed plutonem egzekucyjnym Wojska Polskiego. W końcu trybunał ludowy powinien mieć swoje – solidne – uprawnienia. I może takie rozwiązanie skłoniłoby takie panie na urzędzie, jak obecna prezydent Warszawy, do uczciwej pracy dla mieszkańców miasta. Osobiście nie widzę innej możliwości wymuszenia uczciwości na politykach, prokuratorach i sędziach.

Skoro komunizm wrócił do Polski, to może należy teraz zrewidować prawo dostosowane przez lata do słabego prawa europejskiego z jego fetyszem – prawami człowieka – i ostatecznie przywrócić karę śmierci. Dać takie narzędzie prawne należałoby, oczywiście, „komisarzom” Jakim lub Wassermannom, którzy bezwzględnie wykonają wolę „najwyższego”. No cóż! Weszliśmy w kolejny etap historii, a przecież był już historii koniec. Problem jest tylko z nazwaniem tego etapu, bo komunizm był już wcześniej. Proponuję: kabaretyzm.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s